S námi
o Vaši nemovitost nepřijdete
VOLEJTE HNED
739 030 349
 

Co je konsolidace?

Jistě jste se alespoň jednou v životě setkali s výrazem konsolidace. Že nevíte, co se pod tímto výrazem přesně skrývá? Nevadí, podívejme se společně na to, co to ta konsolidace je.

Slovo konsolidace má původ v latině a jako takové znamená upevnění, urovnání nebo ustálení. Takové upevnění se může vztahovat na různé substance. Upevnění zdravotního stavu pacienta, stavu pevného disku počítače, zpevnění zeminy ve stavebnictví a jiné. Konsolidace se také může týkat financí firmy či státu po období špatného hospodaření.

První zmínky o použití slova v angličtině sahají až k roku 1512. Evropské jazyky jej převzaly z latiny. V češtině bylo zaznamenáno až ve 20. století.

 

Moderní význam slova konsolidace

Dnešní doba ráda využívá různých možností půjček, finančního poradenství a plánováním lepšího života klienta. Zkusme se proto podívat do světa finančních konsolidací. Co je konsolidace půjček nebo také úvěrů? Jakmile jste nuceni půjčit si na více místech, stává se pro vás výhodnější konsolidovat pohledávky do jedné zastřešující nové půjčky. Z ní jsou pak všechny potřebné pohledávky hrazeny a klient dosáhne mnoha výhod.

 

  • Snížení splátky.
  • Snížení poplatků (pouze za jeden úvěr).
  • Možné prodloužení doby splácení.
  • Možnost předčasného splacení půjčky bez sankcí.
  • Jednodušší administrativa spojená s vedením úvěru.

 

Konsolidace úvěru

Jak už jsme uvedli, konsolidace znamená sloučení všech půjček v jednu zastřešující. Je to účinný nástroj, jak ušetřit na splátkách svých závazků. Zároveň tak zefektivníte správu osobních financí. Konsolidaci je možné aplikovat téměř na všechny druhy úvěrů.

Poskytování konsolidace úvěru se v současnosti v České republice věnuje několik bankovních i nebankovních institucí. Nabízejí řadu výhod, které vám usnadní život s půjčkou. Jestli se vám konsolidace vyplatí a jestli vám pomůže od placení, můžete zjistit pomocí kalkulaček, které jsou dostupné na řadě internetových portálů.

Zajímá Vás konsolidace bez registru?

Naše poselství

Opravdu poctivá nebankovní hypotéka a pomoc s Vaší exekucí. Miroslav Šimanovský

Nechte si zavolat